Km ve Airbag Testi

Km ve Airbag Testi

Fethiye Oto Ekspertiz 360 Km ve Airbag Testi

Araçlarda Airbag – SRS – Hava Yastığı; ilk kez savaş uçaklarında kullanılmaya başlanmıştır. Araç hava yastıkları ile ilgili ilk çalışmalar ise 1950’li yıllarda yapılmıştır. Günümüzde kullanılan hava yastığı tipi 1980 yılında Mercedes Benz W126 S-Class ile otomobil kullanıcısına sunulmuştur. İlk yolcu hava yastığını kullanan marka ise Porsche dir.

Araçlarda kaza anında içerisine hava ve gaz ile şişerek, emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve yolcuların güvenliğini sağlayan sisteme hava yastığı deniyor. Hava yastıkları saniyenin 1/10’undan kısa sürede açılıyor ve ciddi yaralanmaların önüne geçiyor.

Hava yastığı kapalı devre olduğu için tamiri ve bakımı spesifik işçilik gerektirmektedir. Hayat pahalılığı ile hava yastığının pahalı olmasından dolayı da airbag tamir ve bakım servisleri yavaş yavaş ortaya çıkmıştır. Bu gelişme ile de kazalı araçların hava yastıkları tamir edilmeye başlanmıştır.

Fethiye Muğla ve Antalya bölgesindeki Oto Ekspertizler için Bölgenin İlk ve Tek Km ve Airbag testi ile hava yastıklarına bakan ekspertiz firmamıza gelerek içiniz ve yatırımınız her daim güvendedir.